Okulumuzun Tarihi

Bu işe gönül vermiş bir ekiple 1987 yılında eğitim öğretim hayatına “MERHABA” diyen “Fırat Eğitim Kurumları” her geçen sene gerek kadrosuyla gerek fiziki yapısıyla kendisini yenileyip geliştirerek eğitim öğretim yolculuğuna devam etmektedir.

Yüksek nitelikli bir eğitim öğretim vermek amacıyla Anaokulu- İlkokul- Ortaokul- Anadolu Lisesini bünyesinde barındıran Özel Fırat Eğitim Kurumu “Pusulamız Eğitim” anlayışıyla cumhuriyetin temel ilkelerini koruyup kollayan Atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemiş ulusaldan evrensele yol alırken anadilini iyi kullanan, dünya dillerine hakim, daha iyi bir dünya düşüncesi olan bireyler yetiştirmek hedefiyle yoluna devam etmektedir.

 
TÜM HİKAYEMİZ

1987 Yılında Başladı


36 Yıllık tecrübemizle, sorumluluk sahibi, üretken, yaratıcı, öz değerlerine sahip, öğrencilerine gelecek kaygısı yaşatmadan Anaokulundan- Liseye yetenekleri doğrultusunda kariyer planlaması yapabilen sorumluluk sahibi öğretmen kadromuzla geleceğin bilim insanlarını, sanatçılarını, doktorlarını, mühendislerini, yazarlarını, avukatlarını, öğretmenlerini yetiştirmektedir.

Vizyonumuz


Bağımsız düşünebilen ve karar verebilen öğrenmekten zevk alan ulusal ve evrensel değerlere bağlı olan, değişimin ve gelişimin sürekliliğine  inanan, çok çalışan ve bilimsel düşünen, çevreye ve tüm insanlara duyarlı bireyler yetiştirmektedir.

 

Misyonumuz


Atatürk milliyetçiliğine, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı çağa ve çevreye duyarlı özgüveni gelişmiş, yüksek karakterli ve nitelikli bireyler yetiştirmek için gelişime açık olan öğrenme ortamlarını hazırlamaktır.