Anaokulumuzda eğitim çocuklarımızın sevgisini temel alarak oluşturulmaktadır. Bunun için anadilini güzel konuşabilmesinin yanı sıra eğlenceli İngilizce dersleriyle dilini geliştirebilmektedir. Beden eğitimi derslerinde Bedensel gelişimini sağlayan çocuğumuz, görsel sanatlar ve müzik derslerinde sosyal gelişimini sağlar.


Anasınıfından eğitim yolculuğuna başlayan çocuğumuz ilkokulda ayakları üzerinde sağlam durabilmenin ilk adımını atmaya başlar. Sınıf öğretmeninin elini tutarak okumayı-yazmayı, güzel arkadaşlık ilişkileri kurmayı, kendi başına kişisel bakımını yapmayı öğrenir.  


Fırat Eğitim Kurumunda  bireyselleştirilmiş eğitim anlayışıyla öğrencilerin seviyelerine uygun eğitim vererek, eksiklerini birebir derslerle tamamlar. Fırat Koleji Ortaokulunda etüt saatleri, rutinin bir parçasıdır. Eğitim-öğretim yılı başında planlanan yıllık sınav takvimi ile öğrencilerin, deneme sınavları sonucunda düzenli olarak takiplerinin yapılması sağlanmaktadır. Deneme Sınavı analizleriyle öğrencinin durumu ilgili branş öğretmenleri ve rehberlik servisi tarafından değerlendirilir ve gerekli tedbirler alınır. Şanlıurfa’nın en büyük bahçesine sahip okullarından biri olan Fırat Koleji'nde sosyal etkinlikler ve spor faaliyetler için gerekli imkanlar sağlanmaktadır. Akademik ve sosyal gelişimlerinde her zaman destekçisi olduğumuz öğrencilerimiz her yıl LGS de iyi dereceler yaparak hayallerine ve hedeflerine bir adım daha yaklaşırken bize de emeklerimizin karşılığını görmenin haklı gururunu yaşatmaktadırlar.


Fırat Koleji'nde,  9. Sınıftan itibaren, üniversiteye hazırlık eğitimi verilir. Hem akademik hem de sosyal hayata hazırlanan lise öğrencileri, çok yönlü eğitim modeliyle bir okuldan fazlasıyla eğitim hayatlarına devam ederler. Deneyimli ve profesyonel kadro, bireyselleştirilmiş öğrenme planı, zengin yayın ve soru bankası, çok çeşitli materyal desteği ve düzenli etütler ile öğrencilerimiz sınava en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Kolejimiz, yeni meslekler ve yeni alanların artışını da dikkate alarak öğrencilerin meslek gruplarına dair sorularını Kariyer Günleri projesi kapsamında muhataplarıyla buluşturup tecrübeli kişilerden cevap bulma imkanı sunmaktadır.

Geleceğin meslekleri ve iş hayatı için vazgeçilmez olan 21.yy becerilerinden eleştirel, işbirlikçi, özenli, yaratıcı düşünme becerilerini geliştirecek eğitimleri de alan öğrencilerimizin kulüpler tarafından gelişimleri desteklenmektedir.

 

Kulüplerimiz

Şanlıurfa’nın en büyük bahçesine sahip okullardan biri olan kolejimizde basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi, vb. sosyal ve sportif faaliyetlerle de gelişimleri desteklenmektedir.

Sanat Eğitimi çocuğunuzun kendini özgürce ifade edebileceği bir ortamdır.  Çocuğunuzun kişiliğinin gelişmesinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuz atölye derslerinde paylaşma, sorumluluk, düzen ve malzemeyi kullanma konularında bilinçlenir.

Müziğim temel eğitimdeki ilk amacı çocukta müzik sevgisini uyandırmak hayal dünyasında müzik imgesini geliştirmek, ritim duygusunu ve kulak duyarlılığı geliştirmektir.

Kişinin  kendisini yalnız ve çaresiz hissettiği anda , kimim ben diye sorguladığında hayata olumlu bakmayı öğrenebilmesi, sistemli çalışmayı alışkanlık haline  getirebilmesi, sağlıklı ve uyumlu insan ilişkileri  kurabilmesi için okulumuzun Rehberlik Servisi eğitim yolculuğunda daima çocuğunuzun yanında olacaktır.